Aktualności

16 grudnia 2019 12:25 | Aktualności

Spotkanie Opłatkowe 2019

W dniu 15 grudnia 2019 r. Wójt Gminy Żukowice wraz z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Żukowicach z siedzibą w Nielubi we współpracy z Gminną Biblioteką w Nielubi zorganizował imprezę integracyjną pn. „SPOTKANIE OPŁATKOWE” dla osób niepełnosprawnych, samotnych i najstarszych mieszkańców Gminy Żukowice. Spotkanie odbyło się Sali Wiejskiej w Nielubi, w której brało udział około 200 osób.

Na Nasze spotkanie przybyli wyjątkowi goście tj. Zastępca Prezydenta Miasta Głogowa - Pan Piotr Poznański oraz Członek Zarządu Powiatu Głogowskiego - Pan Bartosz Ławrowski – którzy złożyli wszystkim świąteczne życzenia.

Obrzędu Opłatkowego dokonał proboszcz Parafii Św. Jakuba w Jakubowie - ks. kanonik Stanisław Czerwiński wspólnie z Proboszczem Parafii pw. Bożego Ciała w Brzegu Głogowskim - ks. kanonikiem Edwardem Białasem oraz ks. Ryszardem Dudek Proboszczem z Parafii pw. Jana Chrzciciela w Kurowie Wielkim. Po czym wszyscy tradycyjnie składaliśmy sobie życzenia łamiąc się opłatkiem.

Nasze Spotkanie Opłatkowe uświetniły:

- Jasełka przygotowane przez uczniów kl II ze Szkoły Podstawowej
im. Komisji Edukacji Narodowej w Nielubi,

- występy Zespołu „Chaber” z Nielubi,

- występ uczniów Szkoły Wokalnej „Przestrzeń dźwięku” z Kromolina prowadzonej przez P. Emilię Lech

- występy Zespołu Brzegowiacy z Brzegu Głogowskiego.

 

„SPOTKANIE OPŁATKOWE” jest kontynuacją imprezy „Dar serca osobom starszym i niepełnosprawnym w środowisku lokalnym” od 2002 roku a więc w tym roku spotkaliśmy się 17 rok z kolei.

Podczas w/w spotkania podano wigilijne potrawy m.in. barszcz czerwony z uszkami, pierogi, krokiety, rybę po grecku, ciasta, owoce i inne. Uczestnikom Spotkania Opłatkowego zapewniono transport.

Zorganizowanie całej imprezy było możliwe dzięki dofinansowaniu z Powiatu Głogowskiego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, gdzie realizatorem zadania jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Głogowie.


SERDECZNE PODZIĘKOWANIA kierujemy do wszystkich osób, które zaoferowały swoją pomoc w przygotowaniach do w/w imprezy.

Przeczytano: 81 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: