Aktualności

26 czerwca 2019 08:18 | Aktualności

Wakacyjny Tydzień 2019

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żukowicach z/s w Nielubi wraz z Wójtem Gminy Żukowice zorganizował po raz piętnasty imprezę integracyjną pn. „Wakacyjny Tydzień” dla dzieci, osób niepełnosprawnych i ich rodzin w dniach 21 czerwca 2019r., 22 czerwca 2019r. i 23 czerwca 2019r.  kolejno w miejscowościach: Nielubia, Dobrzejowice, Kromolin.

W tym roku pierwszy raz na Naszej imprezie gościł Młodzieżowy Teatr Cyrkowy - „Cyrkland” z Miłkowa, który wprowadził nas w świat magii. Największą atrakcją „Wakacyjnego Tygodnia” był występ gwiazdy cyrkowej - Swietłany, która wykonywała akrobacje napowietrzne na szarfach oraz  wykonała pokaz umiejętności na hula – hop. Swietłana była uczestniczką pierwszej edycji programu telewizyjnego „ Mam – Talent”, gdzie otrzymała wyróżnienie.

Ponadto odbyły się również warsztaty z żonglerki, hula-hop a także wspólne zabawy prowadzone przez Czarodzieja. Dzieci i osoby dorosłe oraz osoby niepełnosprawne mogły również przebierać się w kostiumy z różnych postaci ze znanych bajek – co cieszyło się  bardzo dużym zainteresowaniem.

Podczas imprezy uczestnicy korzystali z dmuchanych zamków, oraz pokazu wozów bojowych Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Żukowice. Dzieci i ich rodziny w tym również osoby niepełnosprawne bawiły się także z firmą „Twist”. Dla wszystkich uczestników imprezy przygotowano darmowy poczęstunek tj. hod-dogi, lody,  napoje, kiełbaska z grilla, popcorn, watę cukrową.

Zorganizowanie całej imprezy było możliwe dzięki dofinansowaniu z Powiatu Głogowskiego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, gdzie realizatorem zadania jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Głogowie a także z budżetu gminy i budżetu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Żukowicach.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy zaangażowali się w zorganizowanie „Wakacyjnego Tygodnia” w poszczególnych miejscowościach.


Dyrektor GOPS Żukowice                                   Wójt Gminy Żukowice
Elżbieta Mackiewicz                                           Krzysztof Wołoszyn

Przeczytano: 183 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: