Aktualności

25 czerwca 2018 14:46 | Aktualności

Wakacyjny Tydzień 2018

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żukowicach z/s w Nielubi wraz z Wójtem Gminy Żukowice zorganizował po raz czternasty imprezę integracyjną pn. „Wakacyjny Tydzień” dla dzieci, osób niepełnosprawnych i ich rodzin w dniach: 22 czerwca 2018r.,23 czerwca 2018r., 24 czerwca 2018r. kolejno w miejscowościach: Brzeg Głogowski, Szczepów, Nielubia.

Dzieci i ich rodziny w tym również osoby niepełnosprawne bawiły się z firmą „Twist”. Uczestnicy imprezy brali udział w licznych konkurencjach sportowych, za które otrzymywali słodkości. Przeprowadzono również konkurs rodzinny, w którym rodziny przeszły przez liczne konkurencje sprawnościowe. Warto było uczestniczyć w tym konkursie, gdyż główna nagroda za I miejsce - to basen ogrodowy, II miejsce - sofa dmuchana, III miejsce - materac.

W tym roku pierwszy raz na Naszej imprezie odbyły się warsztaty z Kloclegowni a w nich: Laboratorium gluta i Eksperymenty z suchym lodem, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.

Największą atrakcją „Wakacyjnego Tygodnia” był przede wszystkim Festiwal kolorów, który odbył się na zakończenie imprezy w trakcie Zumby.

Podczas imprezy uczestnicy korzystali z dmuchanych zamków, basenu z kulami wodnymi oraz pokazu wozów bojowych Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Żukowice. Ponadto dzieci mogły malować buzie oraz korzystać z balonowego ZOO dzięki pracownikom Gminnej Biblioteki Publicznej w Żukowicach z/s Nielubi - za co serdecznie dziękujemy.

Dla wszystkich uczestników imprezy przygotowano darmowy poczęstunek tj. hod-dog- i, lody, napoje, kiełbaska z grilla, popcorn, wata cukrowa.

Zorganizowanie całej imprezy było możliwe dzięki dofinansowaniu z Powiatu Głogowskiego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, gdzie realizatorem zadania jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Głogowie a także budżetu gminy i budżetu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Żukowicach.

Składamy także serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy zaangażowali się w zorganizowanie „Wakacyjnego Tygodnia” w poszczególnych miejscowościach.

 

Z wyrazami wdzięczności:

 

              Wójt Gminy Żukowice                  Dyrektor GOPS Żukowice

                Krzysztof Wołoszyn                       Elżbieta Mackiewicz                   

Przeczytano: 178 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: